Луд мач в Разград, "Лудогорец" изравни 2:2 на "Цървена звезда" (видео)

Мач с непрекъснати обрати играят в Разград шампионите на България и Сърбия - "Лудогорец" и "Цървена звезда".

Четвърт час преди края домакините изравни 2:2, след като първо поведоха, а след това допуснаха пълен обрат.

Джонатан Кафу откри малко преди почивката за домакините, но в 48-ата минута Александър Катай изравни. В 66-ата със страхотен шут Гелор Канга направи 2:1.

Треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев хвърли всичко в атака и в 76-ата минута Козмин Моци подаде бързо на резервата Клаудиу Кешерю, който от малък игъл изравни за 2:2.

Реваншът е следващата седмица на "Мала Маракана" в Белград. Победителят ще играе за влизане в групите на Шампионската лига, а победеният ще се пробва за аналогичната фаза на Лига Европа

"Цървена звезда" е европейски и световен клубен шампион от 1991 г.

"ЛУДОГОРЕЦ" - "ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА" 2:2 (1:0). Голмайстори: Джонатан Кафу (42), Клаудиу Кешерю (76); Александър Катай (48), Гелор Канга (66). Съдия: Мартин Стрьомбергсон (Швеция). Жълти картони: Марселиньо, Козмин Моци; Мичал Доналд Гелор Канга.

"ЛУДОГОРЕЦ": Владислав Стоянов, Козмин Моци, Игор Пластун, Йордан Минев, Вандерсон, Лукас Саша (75-Клаудиу Кешерю), Светослав Дяков, Натанаел, Джоди Лукоки (67-Клаудиу Кешерю), Джонатан Кафу, Марселиньо.

"ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА": Дамир Кахриман, Луис Ибанес, Тома Фибел, Зоран Рендулич, Милош Цветкович, Мичал Доналд, Гелор Канг, Дамиен льо Талек, Пабло Николас Моуче (67-Джон Руис), Славолюб Сърнич, Александър Катай (89-Предраг Сикимич).