Шампионската лига пак идва в София заради "Лудогорец"!

Още три мача от групите на Шампионската лига ще има в София!

Причината за звездния десант в центъра на българската столица отново не е местен отбор, а петкратният пореден първенец на страната "Лудогорец".

Разградчани завършиха 2:2 в реванша срещу "Виктория" (Пилзен) от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига и с общо резултат 4:2 за втори път ще спорят в турнира на най-богатите.

15 млн. евро е минималният приход за "орлите" от класирането в групите. Отделно за всеки равен се добавят 500 000 евро, а за победа - 1 млн.

Нямаше промени в титулярния състав на "Лудогорец". Старши треньорът Георги Дерменджиев заложи на същите 11, които стартираха при победата 2:0 миналата сряда в Разград.

Мачът тръгна зле за гостите, които допуснаха гол още в 7-ата минута. Върджил Мисиджан обаче успокои всички с изравнително попадение в 17-ата минута. До края на първото полувреме "Лудогорец" изпусна да реши мача с нов гол, но "Виктория" можеше отново да дръпне с гол преднина. Не го стори заради рефлекса на вратаря Владислав Стоянов, от чията дясна ръка топката отскочи щастливо в гредата.

В 64-ата минута домакините отново поведоха, но така и не убедиха, че могат да докарат нещата до уреждащото ги 4:1. В самия края отново Влади Стоянов направи впечатляващо спасяване, а голът на резервата Кешеру означаваше, че "Лудогорец" не само се класира в групите, но и го прави без да загуби мач.

“Виктория” (Пилзен, Чехия) - “Лудогорец” (Разград, България) 2:2 (1:1). Голмайстори: Михал Дюриш (7), Алеш Матею (64); Върджил Мисиджан (17), Клаудиу Кешеру (90+5). Съдия: Ундиано Майенко (Испания). Жълти картони: Роман ХубникТомаш Хоржава, Михал Дюриш; Хосе Луис Паломино, Джонатан Кафу.

"Виктория": Матуш Козачик, Давид Лимберски, Роман Хубник, Лукаш Хейда, Алеш Матею, Томаш Хоржава (88-Ян Баранек), Якуб Хромада, Милан Петржела (84-Ян Коваржик), Ян Копич, Марек Бакош, Михал Дюриш (84-Михаел Кърменчик).

"Лудогорец": Владислав Стоянов, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Йордан Минев, Светослав Дяков (80-Густаво Кампаняро), Лукас Саша, Вандерсон (85-Игор Пластун), Върджил Мисиджан (75-Клаудиу Кешеру), Натанаел, Джонатан Кафу, Марселиньо.