"Пари Сен Жермен" пречупи "Лудогорец" 3:1, поведе в групата

Френският първенец "Пари Сен Жермен" поведе в група А на Шампионската лига след победа 3:1 над "Лудогорец" в София.

В другия мач от групата "Арсенал" се наложи с 2:0 над "Базел" и е втори заради по-малкото вкарани голове. По същия показател разградчани са трети пред швейцарците.

Бразилецът Натанаел откри за "Лудогорец" от пряк свободен удар в 16-ата минута, но малко преди почивката сребърният медалист с Франция на Евро 2016 Блез Матюиди изравни.

В рамките на 6 минути през второто полувреме изходът на мача бе предрешен. Голямата звезда на парижани Единсон Кавани вкара два бързи гола, а между тях Козмин Моци пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Тиаго Мота срещу Марселиньо.

Защитникът на Лудогорец Козмин Моци се извини на съотборници и фенове пред камерите на бТВ след двубоя с ПСЖ. Срещата бе загубена с 1:3 от българския тим, а румънецът пропусна дузпа при 1:2.

Козмин Моци: Извинявам се на всички, ако бях вкарал за 2:2 ставаше друг мач

"Липсваше ми концентрация и се извинявам на моите колеги, на феновете и на всички хора на стадиона. Днес загубихме точки. Направихме добър мач и ако бяхме вкарали дузпата, при 2:2 ставаше друг мач, заяви Моци пред медиите.

Ние винаги правим добри мачове срещу големи отбори. Пробваме да играем и не оставаме в защита. Имаме шансове да вкарваме, но днес изиграхме един много добър мач. Ние сме един много, много добър отбор и може да се очакват още силни мачове.", завърши Моци.

“Лудогорец” - “Пари Сен Жермен” 1:3 (1:1). Голмайстори: Натанаел (16); Блез Матюиди (41), Единсон Кавани (56, 60). Съдия: Павел Краловец (Чехия). Жълти картони: Светослав Дяков, Натанаел, Джонатан Кафу; Тиаго Мота, Блез Матюиди.

“Лудогорец”: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Върджил Мисиджан (74-Джоди Лукоки), Марселиньо, Вандерсон (89-Клаудиу Кешеру), Джонатан Кафу.

“Пари Сен Жермен”: Алфонс Ареола, Серж Орие, Маркиньос, Тиаго Силва, Максуел, Марко Верати (81-Гжегож Криховяк), Тиаго Мота, Блез Матюиди, Лукас Моура, Единсон Кавани (90+1-Жан-Кевин Огустен), Анхел ди Мария (88-Джонатан Иконе).