Херо пердаши 5:1, Стойчо пада от 3:1 в Казахстан

Воденият от българския специалист Димитър Димитров-Херо “Иртиш” (Павлодар) разгроми с 5:1 като домакин Актобе” в мач от 29-ия кръг на първенството на Казахстан.

Тимът на бургазлията е трети в класирането с 47 точки, а “Актобе” заема шеста позиция с 35. Лидер е воденият от Станимир Стоилов “Астана” с 65 точки, пред “Кайрат” (Алмати) с 62. “Астана” обаче има 2 мача по-малко.

В плейофната втора шестина на казахския елит “Атирау” със Стойчо Младенов начело претърпя драматично поражение с 3:4 при гостуването си на “Жетису”. Тимът на бившия наставник на ЦСКА и националния отбор на България водеше с 3:1 след края на първото полувреме. С три безответни попадения след почивката “Жетису” се пребори за победата. “Атирау” е девети в подреждането към момента и се намира на 5 точки над опасната зона.

Интересното е, че и другите специалисти от българското треньорско трио са били национални селекционери преди години.