Ивелин Попов с две "златни" асистенции за титлата в Русия (видео)

Благодарение и на Ивелин Попов "Спартак" (Москва) направи решителна крачка към титлата в руското футболно първенство.

"Червено-белите" биха 2:1 другия столишчен гранд ЦСКА на собствения му стадион и вече са с 10 преднина на върха пред "армейците" и с 11 пред "Зенит", който е с мач по-малко.

"Спартак" може да спечели титлата още в следващия кръг при успех като гост на "Амкар", защото в руското първенство при равенството на точките предимство има отборът с повече победи, а московчани имат с пет повече от "Зенит" и ЦСКА.

Именно Ивелин Попов, който през пролетта понесе доста критики за представянето си, бе в основата на изключително важния успех над ЦСКА.

Българинът, който игра до 83-ата минута зад единствения нападател на "Спартак" - първо Луис Адриано, после Зе Луиш, подаде и за двата гола.

През първото полувреме той открадна топката от Головин на дясното крило, напредна и пусна пас към Луис Адриано, който откри резултата.

След почивката при 1:1 пак Попов се оказа най-съобразителен след груба грешка на защитника на ЦСКА Васин и подаде на капитана Глушаков, който реализира за крайното и победно 2:1.

За последно "Спартак", който е смятан за най-популярния отбор в Русия, стана шампион през 2001 г.