Швейцария обърна в 90-ата мин Сърбия до 2:1 на световното

Обрат до 2:1 срещу Сърбия донесе чудесна позиция за атакуване на 1/8-финалите на световното първенство за Швейцария.

На стадиона в Калининград Александър Митрович откри резултата за западната ни съседка в 5-ата мин.

7 мин след почивката Гранит Джака изравни със страхотен шут. В последната минута на редовното време при светкавична контраатака Джердан Шакири донесе успеха на Швейцария

И двамата голмайстори за "кръстоносците" празнуваха, имитирайки с ръце орела на албанското знаме, тъй като са етнически косовари.

С победата Швейцария се изравни по точки - 4, с лидера в група Е Бразилия. Сърбите останаха с 3 т., а Коста Рика няма актив и отпада след груповата фаза.

В последния кръг Бразилия играе със Сърбия, а Швейцария - с Коста Рика. Мачовете са на 27 юни.