Франция е първият финалист на Световното (Видео и снимки)

За трети път в своята история Франция се класира на финал на световното първенство!

Това стана факт след измъчена победа с 1:0 над Белгия. В герой за "петлите" се превърна Самюел Юмтити, който отбеляза единствения гол в напечения сблъсък. В спор за трофея отборът на Дидие Дешан ще срещне победителя от двойката Хърватия – Англия, които се изправят помежду си утре вечер.

Първото полувреме в Санкт Петербург беше равностойно, като тактическото надлъгване взе превес и чистите голови положения не бяха много. Вратарите Юго Лорис и Тибо Куроа пък спасиха всичко възможно и логично почивката дойде при резултат 0:0.

Малко след подновяването на играта Самюел Юмтити изведе Франция напред, след като се разписа с глава при корнер. Попадението окрили "петлите", които по-късно пропуснаха да удвоят преднината си и до голяма степен да убият интригата. Това обаче не се оказа фатално, защото до края не падна нов гол и Франция спечели мача.