7 европейски титли за комбат борците

Българският национален отбор по Комбат Рестлинг (смесен стил между Борба свободен стил, Самбо и Граплинг) спечели 7 титли 26 възможни на европейското първенство в Букурещ (Рум). В тима бяха включени общо 12 участника при жените, мъжете, ветераните и юношите. Преслав Кулеков завоюва 2 титли (+100 кг и оупън категория), Борис Величков (мъже до 92 кг и ветерани над 35 г.), Камен Георгиев (мъже до 100 кг) , Явор Нинов (ветерани над 35 г. до 100 кг) и Данаил Тодоров (ветерани над 63 г. до 68 кг) спечелиха златни медали. В отборното класиране България е на втора позиция.

Приз за най-възрастни участници спечелиха Илия Хънтев (71 г.) и Данаил Тодоров (63 г.).
Специални призове взеха националите за най-техничен състезател при мъжете юношите. С медали се отличиха Пейо Мариновски (сребро при ветераните над 35 г. до 82 кг), Илия Хънтев (сребро при ветераните над 66 г. и бронз в отворена категория до 80 кг), Емил Нешев (сребро при ветераните над 50 г. в категория +100 кг.), Екатерина Миланова (бронз при жените до 56 кг), Димитър Сотиров (-ребро при юношите до 57 кг), Александър Павлов (бронз при юношите до 57кг), Самуил Занев (сребро при младежите до 74кг).
Последната част от подготовката на националите беше проведена в "Боен клуб България“. Там бяха събрани състезатели и шампиони от различни бойни спортове като борба, джудо, самбо , жиужицу, граплинг, ММА, панкратион, комбат рестлинг .

Снимки: Национален отбор по комбат рестлинг