ИСТОРИЧЕСКО! Григор Димитров помете световния номер 2 за полуфинал в Маями

Феноменално! Най-добрият български тенисист Григор Димитров изигра един от най-запомнящите се мачове в кариерата си. Гришо смачка световния номер две Карлос Алкарас с 6:2 6:4. Четвъртфиналът от "мастърс-1000" турнира в Маями, САЩ продължи 94 минути.

Това бе втора поредна победа на българина срещу испанския му съперник от общо пет мача. Също така успехът се оказа юбилейният номер 40 срещу съперници от топ 10 на световната ранглиста, както и първа срещу играч от топ 5 след триумфа срещу легендата Роджър Федерер на US Open през 2019 г.

На полуфиналите Димитров ще играе с германеца Александър Зверев, който надви унгареца Фабиан Марошан с 6:3 7:5 в своя 1/4-финал.

“Като цяло, за да спечелиш срещу Алкарас, трябва да играеш по най-добрия начин. Понякога простата игра е ключовото нещо, но е трудно да го направиш. Радвам се, че спечелих в два сета и показах добро ниво. Изпълних всеки един шанс, който имах, това беше подходът. Трябваше да продължа да бъда агресивен, да не му давам да играе с топката”, каза Димитров. Той говори и за предстоящия си съперник на полуфиналите Александър Зверев, срещу който има неприятен баланс от една победа и седем загуби.

"Това е само статистика. Още един съперник. Първо искам да видя какво направих днес, за да се подготвя. Никога не съм стигал до тук и много се радвам."

Четете още

За първи път в Маями! Гришо е на четвъртфинал след обрат срещу Хуркач, идва ред на Алкарас

Григор Димитров унищожи германец и е на 1/8-финал в Маями отново след 8 г. (Видео)