Холмар с автогол срещу Франция

Защитникът на "Левски" Холмар Ейолфсон си отбеляза автогол срещу световния шампион Франция. Националът на Исландия направо закопа "викингите", които шокиращо водеха с 2:0 като гости до 86-ата минута. В крайна сметка контролата, играна на "Стад дю Рудуру" в Гинган, завърши 2:2.
Исландице играха в добре познатия си стил с много битка и себераздаване. Те откриха в 30-ата минута чрез Биркир Бярнасон, а Кари Арнасон удвои в 58-ата.
Автоголът на Холмар върна надеждите на "петлите", които стигнаха до дузпа 3 минути преди края. Ейолфсон си заработи и жълт картон заради протести със съдията. От бялата точка точен за равенството бе Килиан Мбапе.
В понеделник Исландия приема Белгия, а ден по-късно Франция е домакин на Германия в мачове от Лигата на нациите.