Стартира сезонът на плувка

Пламен Панталеев отново е номер 1 в риболова на плувка! Многократният републикански шампион спечели убедително първия кръг за новия сезон. Състезанието се проведе на гребния канал в Пловдив. Отборът на "Вижън" се оказа най-добър от общо 17-те тима, стартирали шампионата тази година.
По-рано през седмицата Българската федерация по риболовни спортове зариби съоръжението с около 1200 шарана със средно тегло от половин килограм. Освен тях се ловяха каракуди, а имаше и бонуси от едри шарани и бели амури.
Три състава успяха да преминат символичната граница от над 40 кг риба отборен улов за двата състезателни дни.
"Стана много интересно и динамично състезание, макар че самият риболов беше "тънък". Налагаше се комбинирано да се лови на дълга дистанция с мач, и на по-близка с щека. Затова трябваше да се поддържат едновременно две хранителни петна, а в някои боксове се ловеше и уклей на късо", обясни победителят Пламен Панталеев.
Следващият кръг ще се проведе между 13 и 16 юни на язовир "Мандра" край Бургас.