Гълъбинов със силен старт

Андрей Гълъбинов стартира отлично новия сезон в Серия "Б". Нападателят на "Специя" беше в основата на победата на неговия тим над "Читадела" с 3:0 в първия кръг.
Той се отчете с гол и асистенция. Гълъбинов игра през целия мач. 30-годишният голмайстор имаше здравословни проблеми през лятото и пропусна част от подготовката, но въпреки това започна силно сезона.

След негово майсторско подаване в 48-ата минута Ричи даде аванс на "Специя". Българинът го изведе зад защитата в наказателното поле, а десетката технично прехвърли вратаря. Само три минути по-късно Гълъбинов удвои с удар от 12 метра с левия крак. Мора вкара трети гол в 62-ата минута и оформи крайния резултат.

"Специя" излезе временно на първо място в класирането. Следващият мач е с "Кротоне" у дома.