Германия обърна 4:2 европейския шампион Португалия, групата се заплете

Германия се реваншира за загубата от Франция в първия си мач на европейското и победи актуалния шампион Португалия с 4:2.

Та ситуацията в така наречената "група на смъртта" се заплете и четирите отбора в нея запазват своите шансове след равенството 1:1 между Франция и Унгария по-рано през деня.

Водят "петлите" с 4 точки, Германия и Португалия са с по 3, а маджарите имат 1.

В последните мачове играят Франция - Португалия и Германия - Унгария.

На стадиона в Мюнхен португалците издържаха стоически първоначалния домакински натиск, след което в 15-ата организираха прекрасна контраатака и откриха резултата.

Кристиано Роналдо, който никога не бе вкарвал на Германия, изби топката от корнер, след което пробяга близо 100 метра до отсрещното наказателно поле и да вкара почти на празна врата след пас на Диого Жота.

До края на полувремето обаче Бундестимът обърна резултата, при това с историческо постижение - два автогола, което се случва за първи път на финали на европейско или световно първенство.

Първо Рубен Диаш докосна топката след отиграване на Кай Хаверц, а след това и Рафаел Герейро прати топката в мрежата зад Руи Патрисио.

След почивката германският натиск продължи и не след дълго се стигна до нови два гола.

Още в 51-ата минута Хаверц все пак успя да се запише, а в 60-ата новата звезда отдясно на защитата на германците Робин Госен от италианския "Аталанта" с глава направи резултата разгромен.

Все пак португалците показаха, че неслучайно триумфираха преди пет години във Франция на предишното европейско.

Роналдо върна жеста към Диого Жота, който вкара за 2:4, а малко по-късно резервата Ренато Санчеш удари и греда.

Португалия - Германия 2:4 (1:2). Голмайстори: Кристиано Роналдо (15), Диого Жота (67); Рубен Диаш (35-автогол), Рафаел Герейро (37-автогол), Кай Хаверц (51), Робин Госенс (60). Съдия: Антъни Тейлър (Англия). Жълт картон: Кай Хаверц.

Португалия: Руи Патрисио, Семедо, Диаш, Пепе, Герейро, Карвальо (58-Р. Силва), Данило, Б. Силва (46-Ренато Санчеш), Фернандеш (64-Моутиньо), Жота (83-Андре Силва), Роналдо.

Германия: Нойер, Гинтер, Хумелс (63-Джан), Рюдигер, Кимих, Гюндоган (73-Зуле), Кроос, Госенс (62-Халстенберг), Хаверц (73-Горецка), Мюлер, Гнабри.