Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/20880316 www.bgdnes.bg

Кажете чао на жегите

Дългоочакваното разхлаждане е в ход.

Постепенно започнаха да се сбъдват прогнозите на синоптиците, които вещаеха усилване на вятъра. Температурата на въздуха падна с един-два градуса спрямо днешния следобед, а около 19.00 часа се очаква да бъде 29 градуса, което ще е приблизително с десет по-малко от вчера по това време.

С преминаването на студен атмосферен фронт над Северна България и в отделни райони от Южна ще се развива купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици и условия за градушки. Предимно слънчево ще бъде в югоизточните райони.

Реклама

Вятърът ще се ориентира от северозапад и ще е умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина - временно силен и с него ще нахлува хладен въздух. Максималните температури днес ще са от 26°-27° в западните райони до 38°-39° в югоизточните, където вятърът ще е все още от югоизток.

През нощта облачността над Източна България ще е значителна и на много места там все още ще има валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. В останалата част от страната ще преобладава ясно време, с временни увеличения на облачността. Ще продължи да духа умерен, временно силен вятър от запад-северозапад.

Утре в Пловдив ще бъде около 29-30 градуса.

Четете още

Без страх от жега и пожари проф. Пантев пие узо в Гърция

Без страх от жега и пожари проф. Пантев пие узо в Гърция

Молитви за дъжд в цяла България

Молитви за дъжд в цяла България

Топсиноптик обяви горещините за аномалия и обяви още ден жега

Топсиноптик обяви горещините за аномалия и обяви още ден жега

Мощна буря удари Лом

Мощна буря удари Лом

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама