Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/21172367 www.bgdnes.bg

Пожар два пъти поглъща фермата на Павлин

Отново в пепел 

Семейството опитва да започне наново за трети път, търси помощ, за да оцелее 

Доли ТАЧЕВА

Пожар за втори път изпепелява фермата на Павлин и Велина. Огънят, който това лято погълна десетки хиляди декари в Сакар планина, не пощади и тяхното семейство. Само за няколко часа постройките и храната за животните са овъглени. Павлин и жена му гледат как стихията превзема труда им, но са безсилни да я спрат.

Реклама

"За съжаление отново огромен пожар ни застигна и изпепели новата ферма с всички пасища до основи. Вече не разполагаме нито с пасища за животните, нито с ферма, а и спестяванията ги няма", споделя с мъка Павлин.

Трагедията за младите фермери е особено тежка, защото едва преди година те преминават през същия кошмар. Огнената стихия, отново в района на Сакар планина, унищожава напълно пасищата им край село Левка. Тогава въпреки болката Велина и Павлин не се отказват. Успяват да преместят стопанството си на 25 км източно и с помощта на приятели и спестявания изграждат нова ферма.

"Една година по-късно ужасът се повтори още по-жестоко. Този път бяхме безсилни пред огъня и той погълна обора, навеса и къщичката за живеене на новата ни ферма. А ние преместихме там животинките след пожарите миналата година с една чиста надежда за ново начало", допълва фермерът.

Благодарение на бързата реакция на пожарната и съседни фермери всички животни и хора са невредими, но материалните щети са опустошителни. Днес на мястото на фермата стоят само обгоряла земя и черни останки. Павлин признава, че се чувства безсилен, но и този път не иска да се предава. Семейството за трети път е изправено пред ново начало - без средства и без покрив за стопанството си. Надеждата им е в хората, които биха подали ръка. Всеки, който желае, може да помогне на:

IBAN: BG30STSA93000030047337

Титуляр: ЗП Павлин Желев

Основание: "Дарение пожари 28/07/2025"

Четете още

Праховите частици, освободени от горските пожари убиват стотици хора

Праховите частици, освободени от горските пожари убиват стотици хора

Огнен обръч около Велико Търново

Огнен обръч около Велико Търново

Да се създаде звено за гасене на пожарите, настоява бившият огнеборец Николай Николов

Да се създаде звено за гасене на пожарите, настоява бившият огнеборец Николай Николов

Фермер от Радовец загуби втора ферма след преместване от друго изгоряло село

Фермер от Радовец загуби втора ферма след преместване от друго изгоряло село

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама