Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/2168744 www.bgdnes.bg

Пловдив се размина на косъм от взрив

При извършване на изкопни дейности в района на бул. „Менделеев" 2 в Пловдив фирма - подизпълнител на EVN България Топлофикация е спукала газопровод на Сити газ. Имало е голяма опасност от взрив, за щастие всичко се е разминало.


Сити Газ, чиято собственост е водопровода, е реагирала светкавично и е спряла газоподаването. На място са отишли полиция и пожарна. Гражданите, които първи усетили аварията, подали сигнал на 112. Те са били предупредени на де пушат и да не палят огън в района на инцидента, съобщи говорителят на пожарната инспектор Георги Кунев.

От специалисти на място е съставен констативен протокол с цел установяване на конкретните причини за повредата, местоположение на газопровода и др. От пожарната са категорични, че опасността от обгазяване на района около ВСИ е преминала.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама