Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/2216981 www.bgdnes.bg

Боряна, жената на Тихомир Георгиев-Боксьора: Мъжът ми не е стрелял по Баретата!

"Съпругът ми не е стрелял по Златомир Иванов-Баретата!" Това заяви категорично пред "България Днес" Боряна, съпруга на Тихомир Георгиев-Боксьора.
"През януари тази година Тихомир беше в един от най-строго охраняваните затвори в Англия. Той бе доведен в България няколко дни преди покушението срещу Баретата. Не е възможно такова сериозно нещо да бъде организирано за няколко дни, докато си зад решетките", категорична е Боряна.

Златомир Иванов бе застрелян с четири куршума пред парадния вход на Съдебната палата в столицата на 29 януари тази година. Негов гард също пострада в престрелката, след като отвърна на огъня. Минути след стрелбата килърът подпали апартамента, откъдето откри стрелбата, за да заличи следите си. Снайперистът успя да се измъкне незабелязано заради създалата се суматоха. След стрелбата Иванов бе в изключително тежко състояние, но лекарите от "Пирогов" успяха да спасят живота му.

Реклама

Според слуховете Боксьора решил да ликвидира Златомир Иванов, за да изпревари някогашния си съдружник и да го убие пръв, преди самият той да падне жертва на отмъщението на бившата барета. Тихомир Георгиев е един от основните свидетели на прокуратурата срещу Иванов и неговите авери, подсъдими за участие в организираната престъпна група "Фирмата", занимаваща се с разпространение на наркотици.

В момента Тихомир Георгиев е в Централния софийски затвор. Той бе екстрадиран в началото на годината от Англия, за да излежи присъдата си от 17 години затвор за убийство на наркодилъра Емо Черния от Момин проход.

"Мъжът ми се чувства много зле. Човек, който знае, че е невинен, а е затворен, няма как да се чувства добре. Освен това му е много мъчно за дъщеря му. Виждат се веднъж на две седмици", обяснява още Боряна.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама