Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/22761614 www.bgdnes.bg

Любен Дилов-син с инфаркт в Италия, в тежко състояние е

Депутатът от ГЕРБ-СДС Любен Дилов-син е получил инфаркт и е в тежко състояние, което е причината да отсъства от първото заседание на 52-рото Народно събрание.

По информация на „Труд News" инцидентът е станал, докато той се е намирал в Италия, където в момента е хоспитализиран. Състоянието му се определя като сериозно, а лекарите полагат необходимите грижи.

Реклама

Любен Дилов-син е сред познатите имена както в българската политика, така и в медийната среда. Роден е на 19 ноември 1964 г. в София и е син на писателя фантаст Любен Дилов. Завършва 32-ра гимназия и Факултета по журналистика в Софийския университет „Св. Климент Охридски".

Кариерата му започва в медиите, където участва в създаването на едни от най-популярните телевизионни предавания у нас – „Ку-ку", „Каналето", „Хъшове" и „Шоуто на Слави". След 2001 г. се насочва към политиката, като е сред основателите на движение „Гергьовден", на което по-късно става и председател.

През годините Дилов-син неколкократно е избиран за народен представител, включително в последните парламенти от листата на ГЕРБ-СДС. От 2010 г. е и главен редактор на българското издание на италианското списание L'Europeo.

Четете още

Без Гала по Нова телевизия, вижте причината

Без Гала по Нова телевизия, вижте причината

239 депутати се заклеха в 52-ия парламент, един отсъства от първото заседание

239 депутати се заклеха в 52-ия парламент, един отсъства от първото заседание

РАЗДЯЛА! ПП и ДБ регистрират две групи в новия парламент (Документ)

РАЗДЯЛА! ПП и ДБ регистрират две групи в новия парламент (Документ)

Вижте кога започва работа новият парламент

Вижте кога започва работа новият парламент

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама