bTV подкрепи Генка Шикерова: Противопоставяме се на вандалския начин за разчистване на сметки

Полицията установи умисъл в палежа на личния автомобил на водещата на "Таси сутрин" Генка Шикерова, съобщават от bTV.
Екипът на телевизията изразява пълната си подкрепа и застава зад водещата на сутрешното предаване, като категорично се противопоставя на вандалския и скодоумен начин за разчистване на сметки с журналистите и лицата, които търсят истината и задават неудобните въпроси на всеки, който дължи отговори и обяснение за поведението и постъпките си.
Със средновековни методи на сплашване, не е възможно да се пречупи формираната с години и отстоявана всеки ден, във всяко предаване, обективност и журналистически кураж.
Цената на истината е висока, но bTV ще остане телевизията, която не просто търси, а и дава право на живот на всички гледни точки, заявяват от медията.