Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/2324023 www.bgdnes.bg

Миков: Борисов е много добър в обидите, но това е проблем на възпитанието му

"Кой ще влезе в пленарната зала, ще видим след час. Поименно се иска обяснение защо и кой отсъства, но без да се персонализира - все пак депутатите не са ученици, за да носят извинителни бележки в Народното събрание."

С тези думи започна интервюто на председателя на Народното събрание Михаил Миков за Нова телевизия.

Реклама


„Това го правят народните представители от всички партии, не само от „Атака", когато им се налага", поясни Миков. Той допълни, че заплатите на народните избраници са пряко свързани с тяхното присъствие в пленарна зала.

На въпрос как ще коментира внесения вот на недоверие, Миков заяви: „ГЕРБ иска да дискредитира всичко. Вотът на недоверие, който е върховата форма на търсене на политическа отговорност от правителството, според Конституцията, се превръща в един опит за дискредитация и блокиране на Народното събрание. Тази седмица не успяхме да приемем няколко изключително важни закона. На първо място - Законът за обществените поръчки".

Миков не пропусна да коментира и позицията на лидера на ГЕРБ, който не пести острите си критики към управляващите. „Бойко Борисов е много добър в персоналните обиди, но това е проблем на неговото възпитание и на средата, в която е израснал. И аз не му се сърдя, но в тази конфигурация никоя политическа партия не би могла да управлява сама страната. Оттук нататък се движим в рамките на възможностите", каза още председателят на Народното събрание.

Той допълни, че се съобразява с всички социологически данни, независимо коя социологическа агенция ги представя - „Алфа Рисърч" или НЦИОМ. „Моята социология ме води в политическите ми решения и действията. Моята социология ми казва, че хората искат смяна на политиката „Дянков", искат стабилизиране на институциите в държавата", отклони отговора си Миков от конкретното питане.

Запитан как олигархичните кръгове влияят върху позицията на политици и партии, Миков отговори: „Не трябва да обясняваме всичко с кръгове. Проблемът е може ли държавата чрез действието на законите, на изпълнителната власт да ограничава действието на тези кръгове".

Реклама