Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/2369312 www.bgdnes.bg

Плевнелиев: Купих къщата в Гърция по банков път, а парите наредих лично аз

"Моята къща в Гърция е закупена през 2007 година, по банков път. Разполагам със съответните доказателства за това. Самият аз съм превел парите по банков път и те са пристигнали в банката, която след това се е разплатила с всички останали по веригата."

Това заяви президентът Росен Плевнелиев пред журналисти, след откриването на българо-хърватски бизнес форум с хърватския президент Иво Йосипович.


"Ще дам пример на българските граждани за това как човек може да защити правата си срещу лъжите и манипулациите по правилата на правовата държава. Давам само едно, но ясно и категорично изявление, което се надявам да бъде достатъчно, за да се разбере размерът на лъжата и на манипулацията, която се извършва пред очите на цялата нация. Аз съм посочил тази къща още 2007 година в своята данъчна декларация. Посочил съм приходите си, платил съм данъците си. Тя е от първия ден, в който аз съм в политиката в моята декларация пред Сметната палата. Това, което в момента се тиражира, са абсолютни лъжи. Същевременно планирам да защитя правата си по правилата на правовата държава, тоест в съда", каза още Росен Плевнелиев.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама