Шварценегер смята да се кандидатира за президент на САЩ

Арнолд Шварценегер иска да се кандидатира за президент на САЩ през 2016 г. 66-годишният актьор, родом от Австрия, се бори за промяна на закона в Америка, така че родените в чужбина да могат да се кандидатират за водещата политическа роля, пише "Ню Йорк Пост".
Ако това се случи, той ще може да участва в изборите след три години и вероятно да бъде избран за лидер на страната.
Виж тук новите електронни издания в MediaMall - цени от 0,50 до 5 лева
"Шварценегер говори открито, че работи за промяна на конституционните правила, така че да може да се кандидатира за президент през 2016 г. Той е готов да подаде правни документи за промяна на правилата", съобщава запознат източник.
Конституцията не позволява на гражданите, родени в чужбина, да се кандидатират за президент на САЩ, а евентуална поправка трябва да бъде одобрена с мнозинство от две трети в Камарата на представителите и в Сената.
Актьорът стана американски гражданин през 1983 г. и има право да поиска промяната. Шварценегер винаги е имал политически амбиции. Той стана губернатор на Калифорния през 2003 г., след като спечели изборите. Той остана на поста два мандата, след което се върна към кариерата си в киното през 2011 г.