Пловдивски студенти ще протестират със софийските в столицата

Част от протестиращите студенти в Пловдивския университет ще пристигнат утре в София, за да се присъединят към софийските си колеги от Алма матер. Това каза Иван Семков, един от организаторите на окупацията на ПУ. Все още обаче не ясно колко от младежите в Града под тепетата ще тръгнат към столицата.
В Пловдив студентите ще протестират в 17 ч. и ще блокират улици. Недоволството си те ще изразят и по централната пловдивска улица. В знак на подкрепа към тях ще се присъединят студенти и от други ВУЗ-ове в града, както и граждани.
Протестиращи студенти от СУ "Св. Климент Охридски" са посетили днес своите колеги в окупираната 5-а аудитория на Пловдивския университет, за да им окажат морална подкрепа и да обсъдят действията си.
Представителите на двата университета са решили в дискусия, как ще протече утрешният протест и какви мерки ще вземат за в бъдеще.
Решението на този етап, е протестът да се децентрализира и да се проведе в различни градове, смятат студентите. Действията им са координирани с пловдивската полиция.
В организираната подписка вече са се включили доста студенти, подписали са се и над 30 преподаватели от университета.