Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/2444346 www.bgdnes.bg

Намушкаха служител на Митьо Очите

65-годишният охранител в бургаската фирма "Аркус" Златко Баръмов е намушкан на Товарна гара около 20.00 часа в сряда. Охранителната фирма се свързва с името на несебърския подземен бос Митьо Очите, макар че той официално отрича да има собственост в нея. Независимо от това името "Аркус" се асоциира с това на Димитър Желязков.
Възрастният мъж е приет по спешност в бургаската болница с окървавено лице и прободна рана в областта на левия крак. За по-малко от половин час полицаите разкрили извършителя. Арестуван е в близост до бензиностанция ДЛукойлУ на ул. ДКрайезернаУ. Той е 42-годишният циганин Тодор Илиев, известен в полицията с множеството си кражби. От МВР обясниха, че охранителят пазел жп релси, собственост на италианска фирма, която подменяла инфраструктурата на жп линиите в района. Престъпникът нахлул в имота, опитал се да открадне релсите, но бил засечен от охранителя. Бандитът се ядосал и започнал да удря в главата с юмруци възрастния мъж, след което намушкал с нож левия му крак. Крадецът взел мобилния му телефон и побягнал от местопроизшествието. При извършения обиск в него е открит ограбеният телефон. Ромът е предаден на служителите от Полицейски участък ДТранспортна полицияУ - Бургас. Работата по случая продължава.
Стана ясно и че автопатрул на охранителна фирма ДАркусУ закарал окървавения си колега в болницата след нападението с нож предната вечер, защото линейката на Бърза помощ чакала безрезултатно на 300 метра от мястото на инцидента. Човекът е в шок от сблъсъка си с циганина, тъй като районът е пуст, а крадецът бил много агресивен. При прегледа в болницата е констатирано, че ножът е преминал на милиметри от важната бедрена артерия. Ако острието е успяло да прободе големия съд, животът на Златко е бил под много сериозна опасност заради загуба на кръв.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама