Собственикът на питбулите, нападнали баба: Нека бъдат евтанизирани

Собственикът на питбулите, които нападнаха възрастна жена в русенското село Червена вода, лично настоява за евтаназия на животните. Това каза самият той пред Нова телевизия.
Пресиян Алексиев разказа, че Цезар и Клеопатра показали преди година своята агресивност. Тогава те скочили срещу случайно минаващо куче на улицата. Опитали да прескочат оградата, но за щастие не се стигнало до инцидент.
Виж тук новите електронни издания в MediaMall - цени от 1,20 до 4,80 лева - вече и с SMS
„Цезар е с мен от 6 години, Клеопатра е от година. Мислехме да правим ремонт това лято и да вдигнем по-висока ограда на двора“, разказа видимо притесненият млад мъж. Леля му, която чула виковете на нападнатата старица, хукнала да помага.
„Видях я цялата в кръв… Започнах да викам за помощ, да дойде някой да отдели кучетата. Отстрани имаше сеирджии. Никой не дойде. Никой! Стояха и гледаха“, разказва през сълзи жената.
86-годишната жена, която бе нападната и нахапана от два питбула в русенското село Червена вода, остава в критично състояние. Тя е настанена в интензивно отделение на болницата. Все още е с опасност за живота и едва след като се стабилизира, ще се мисли за пластични операции заради жестоките нахапвания, които е претърпяла.
В момента кучетата са в приют и няма да бъдат евтаназирани, докато не приключи следствието.