Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/4594422 www.bgdnes.bg

Преговорите в Минск приключиха след 14 часа, мир в Украйна до два дни (Галерия)

Преговорите между президентите на Русия, Украйна и Франция и германският канцлер Ангела Меркел, които продължиха почти четиринадесет часа, са приключили, съобщи ТАСС.

Очаква се съгласуваният на тях документ да предвижда начини за овладяване на конфликта в Украйна.

Реклама

В заключителната декларация, която, както се очаква да бъде подписана от лидерите на „нормандската четворка“ (Русия, Франция, Германия, Украйна), се изразява подкрепа за териториалната цялост и суверенитета на Украйна. Това каза източник от украинската делегация, цитиран от агенция Ройтерс. Документът съдържа повече от 10 точки.

По думите на източника, отделен документ трябва да бъде подготвен след заседанието на контактната група, която също преговаря в момента в Минск. В него се планира да бъдат изложени стъпките за прекратяване на огъня.

Подготвяният документ в Минск предвижда прекратяване на бойните действия в Източна Украйна и изтегляне на тежкото въоръжение от региона от 14 февруари, предаде Reuters. Участниците в преговорния процес планират в рамките на два дни да бъде постигнато примирие. Последната стъпка, която трябва да бъде направена, е документът да бъде подписан от контактната група за Украйна,в която са бившият президент Леонид Кучма и лидерите на самопровъзгласилите се Донецка и Луганска републики.

Очаквайте подробности

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама