Областният управител на Кърджали: Надявам се до вечерта да има достъп до всички населени места

Надявам се до края на вечерта да има достъп до всички населени места в област Кърджали. Това каза пред Фокус Илия Илиев областен управител на Кърджали. „От вчера, с решение на Областния кризисен щаб и с моя заповед беше отменено бедственото положение на територията на област Кърджали. В момента община Кирково също отмени бедственото положение”, заяви Илия Илиев.
По думите му, има готовност да бъде отменено бедственото положение в Крумовград и Ардино. "Не успях да се чуя с кметът на Черноочене, където бедственото положение не е отменено. Там имаше едно свлачище в района на язовир Боровица, което откъсна 80 жители. Днес те бяха снабдени с необходимите храна и медикаменти. Обсъждаме варианти да се направи временен път, който да ни свърже с това населено място”, добави областният управител.
„Населените места без ток са значително по-малко, около 100. Навсякъде работят екипи, като най-голямата част са в Ардино, тъй като там последно се възстанови високото напрежение. Навсякъде работят екипи на EVN, които всеки ден подменят електрически стълбове и проводи, за да може по-бързо да се възстанови електрозахранването”, уточни Илиев.
„От общо 137 хил. души, които бяха без водоснабдяване от началото на бедственото положение, след като то бе отменено през вчерашния ден, без вода останаха само 7 000. Без достъп са съвсем малко населени места в областта, където работата продължва”, каза още Илиев.