Учителката, чийто живот беше спасен от учениците й: Не ме оставиха да се отчая

„Не е имало момент на отчаяние, защото те не ме оставиха да си мисля, че може нещо да се обърка. Децата постоянно контактуваха с мен, колегите не ме изоставяха, семейството ми беше неотлъчно до мен”. Това каза пред bTV учителката, чиито ученици събраха 168 000 евро за лечението й след диагноза остра миелоидна левкемия.
Любомила Ангелова се сблъсква с левкемията миналата година. Бързо след поставянето на диагнозата разбира, че ще има нужда от животоспасяваща трансплантация. Сумата от 360 хил. лв. обаче е непосилна за учителката по английски.
Тогава нейните ученици решават да й помогнат.
„За нас беше много трудно да приемем всичко и бяхме много притеснени. Нямахме друг избор и трябваше да съберем сумата и да й помогнем”, категорични са децата.
Те започват да организират редица благотворителни събития, с които успяват да съберат парите и през декември 2015 г. Любомила се подлага на трансплантацията.
Децата определят своята учителка като мила и добра. „Сега се чувстваме още по-близки, тя е добър приятел”, допълват те.
„Опитвам се да не мисля за болестта и това, което е минало. Предпочитам да запазя спомена от любовта и добрината, която получих. Това изпитание ми даде повече добри неща, отколкото лоши”, категорична е Любомила.