Валери Божинов бесен на треньора: Няма да се моля на Хубчев!

Валери Божинов вкара два гола в Сърбия и изпрати гневно послание към националния селекционер Петър Хубчев.
Нападателят не попадна в списъка на треньора за световната квалификация с Беларус, въпреки че не спира да бележи за "Партизан".
"Няма да се моля на никого!" Това заяви Божинов, след като отново беше пренебрегнат от Хубчев. Той не беше в групата и за мачовете с Франция и Швеция, които отборът загуби катастрофално.
Факт е, че Валери намира най-добрата си форма и сам класира "гробарите" за четвъртфинал в турнира за Купата на Сърбия.
Българинът се разписа два пъти във вратата на "Жарково" за успеха на своя отбор с 2:0. След това Божинов направи остро изказване, в което традиционно говори за себе си в трето лице.
"Валери Божинов си бележи - със самочувствие отбелязва самият футболист. - Навсякъде и по всяко време! Да му мислят селекционерите... Моята задача е да вкарвам попадения. Правя го. Всички могат да видят какво и как постигам на терена. Искам да подчертая, че няма да се моля на никого! Валери Божинов не се моли за място където и да било. Неговата задача е само и единствено да е във върхова форма!"
Петър Хубчев не бе открит за коментар.
Наставникът не се притеснява да залага на нови имена и повика в отбора халфа Милен Желев от "Локомотив" (Горна Оряховица).
"Живея като в приказка - призна пред "България Днес" дебютантът. - Просто не можех да повярвам, когато научих, че Петър Хубчев ме вика в отбора. Това е сбъдната мечта и ще направя всичко възможно да оправдая доверието.
Хубчев включи в разширения състав още двама млади футболисти. Това са Божидар Краев от "Левски" и Радослав Терзиев от "Ботев". Той връща в отбора Петър Занев и вратаря Николай Михайлов.
Групата ще бъде редуцирана преди лагера на "трикольорите". От нея ще отпаднат 5 човека. Сравнено с мачовете с Франция и Швеция, се забелязва отсъствието на Михаил Александров, Божидар Митрев, Живко Миланов, Димитър Пиргов, както и Марселиньо.
Както "България Днес" писа, завръщането в тима на Ники М., син на президента на федерацията Борислав Михайлов, изненада неприятно голяма част от футболистите.
Вратарят не се разбира с повечето от съотборниците си и най-вече с конкурента си Владислав Стоянов, както и с капитана Светослав Дяков. Ники и Стоянов са израснали заедно във футбола, но в последните години отношенията им далеч не са най-добрите. Вратарят на "Лудогорец" бе бесен, след като Михайлов бе предпочетен за титуляр в мача с Италия, завършил 2:2 през март миналата година. Въпреки че Владо тогава бе в страхотна форма, бе избран за Футболист на годината, той остана резерва. А Ники М., който застана на вратата, имаше вина и за двата гола на "скуадра адзура". След мача Михайлов отговори троснато на въпрос какви са отношенията му със стража на "Лудогорец": "Аз също съм бил вратар номер 1 и футболист номер 1 - напрежение няма, това е решение на старши треньора и на треньора на вратарите. Гласували са ми доверие, аз съм излязъл и съм дал всичко. Винаги се опитваме да търсим под вола теле."