Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/5888260 www.bgdnes.bg

Запалиха майбаха на Банева 2 часа след като му изтече застраховката, бил запориран (обзор)

Гърмежи от спукани гуми и пръсване на стъкла разбудиха жителите на столичния кв. “Орландовци” в нощта срещу понеделник.

10 коли, сред които майбах, порше и ягуар на Николай Банев, бяха запалени. 3 месеца по-рано неизвестни опожариха дома на Баневи в “Бояна”.

Реклама

Най-скъпата кола, изгоряла до основи в закрития паркинг на ул. “Първа българска армия”, е “Мерцедес Майбах”. Между 2003 и 2013 г. са произведени 1112 екземпляра от двете модификации на “Майбах 57” и 62, с междуосие 3391 и 3828 мм. Изгорялата лимузина на Банев е от версията с дълга база и

като нова е

струвала над

430 хил. евро

У нас в момента се продават 4 употребявани майбаха. Три от тях са от модификацията 57 и струват между 129 900 и 195 387 лв. Единственият екземпляр с дълга база обаче е доста по-скъп - 318 900 лв.

Около тази сума се оценява и майбахът на Банев. Колата стана особено известна през 2014 г., когато Евгения Банева се кандидатира за евродепутат. На въпрос ударила ли ги е кризата, Банева чистосърдечно отвърна: “Разбира се. Майбахът ни е от 10 г., ние също обедняхме много”. Няколко години по-рано семейството беше на косъм да се раздели с луксозното возило заради неплащане на лизинга му.

Шокиращото обаче е, че колата е пламнала едва 2 часа след като е изтекла застраховката ѝ, каза Николай Банев пред “24 часа”. Той обясни, че много добре знае кой стои зад 6-ия огнен удар срещу него и семейството му и това няма нищо общо с охранителната фирма , чийто служител и ММА боец бе хванат да мята пиратки в офис на Баневи.

Заедно с майбаха са изгорели порше и ягуар, също на по около 10 години. Въпреки това струват поне по 100 хил. лв. Напълно унищожени са още 2 буса и 4 коли, собственост на фирмите на Банев. Общата стойност на опожареното имущество се оценява на над 1 млн. лв.

За малко да се стигне и до трагичен инцидент с гард, охраняващ паркинга. Мъжът спял на работното си място и проспал палежа. Събудили го полицаите и пожарникарите и така спасили живота му.

Реклама

Въпреки огромната си цена и лукса, в който живеят Баневи,

всичките 10

коли са били

запорирани

“Има си хас да не са. Това е част от инструментариума, който ползват срещу мен”, каза Банев за “24 часа”, визирайки водени срещу него дела и разследвания. Поясни, че войната срещу него се водела от прокуратурата, данъчните и частните съдебни изпълнители. Те ползвали различни бушони като охранителни фирми за ударите си срещу него.

“Моите позиции са ясни, те са против цялата тази клика”, заяви емоционално той.

На изборите за президент се явил, за да покаже, че няма да търпи. Сега стяга сили за следващите парламентарни избори, където ще се яви със своя партия.

Надява се там да повтори успеха на независимия кандидат за президент Веселин Марешки, който стана четвърти на вота. За разлика от него Банев получи вота на 4196 души, или 0, 11% от гласовете.

Банев е

категоричен, че

палежите ще

продължат

Само преди няколко дни “Мадам Банева-младша (Евгения - б.а.) получи заплаха, че трябва да платим половин милион лв., за да не ни се случи случка”, каза Банев.

“Огнените неволи” на семейството започнаха преди 5 години, когато пламна неговият ресторант в курорта Русалка. Последва палеж на вилата му там и на апартамент на столичния бул. “Витоша” 105.

“Наглостта на тези типове стигна дотам, че запалиха офиса на мадам Банева. Представяте ли си”, кахъреше се Банев пред “24 часа”.

Следва мятането на пиратки в офиса на негова туристическа фирма, преди маскирани да украсят творби на Валентин Димитров-Майстова със сажди, а покрай тях да изгорят и мебели и имущество за над 1 млн. лв. И тогава от “мадам Банева” били поискани половин милион лева, преди неизвестните засега бандити да драснат клечката.

Реклама
Реклама
Реклама