Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/6115848 www.bgdnes.bg

Телефонът на изчезналия професор давал свободно до неделя вечерта

Телефонът на изчезналия професор Веселин Пейчев давал свободно до неделя вечерта. Той се разделил със своя колега проф. Димитров на кръстовището пред т. нар. „Червен площад” във Варна. Пейчев трябвало да отиде на гости на своята дъщеря, която живее в кв. „Виница”.

Веселин Пейчев 13 месеца беше временно изпълняващ длъжността директор на Института по океанология, а неговата тясна специалност е „Морска геология и археология”.

Реклама

„Проф. Пейчев участва в много организации. Ние започнахме паралелно разследване. Индикациите водят, че изчезването му е вследствие на неговата професионална дейност. Проучваме дали в случая е замесена така наречената „рапанджийска мафия”. Възможно е да е свързано и с подводната археология”, каза за сутрешния блок на Нова тв Максим Петков, председател на Сдружението на превозвачите.

По време на управлението на проф. Пейчев на Института по океанология, той успява да издейства от държавата над 1 млн. лв. за научноизследователска дейност на кораба „Академик”. Когато обществената поръчка беше задействана, се проведе конкурс за нов директор на Института и той беше спечелен от друг човек. Новият ръководител спира обществената поръчка.

Веселин Пейчев е в неизвестност от петък. Версиите по случая са много, а полицията избягва коментари по темата.

Реклама
Реклама