Бургаски младеж се удави в Мюнхен, близките му в шок

24-годишен бургазлия се е удавил в Мюнхен и след три дни търсене тялото му е било открито, съобщиха негови близки. „Не знаем точни подробности за инцидента, но него вече го няма. Ужасно е, трагедията е голяма“, казаха познати на семейството на загиналия младеж Иван Боев, цитирани от БургасИНФО.
Днес се разпространиха съобщения в социалните мрежи, като профилите на близките му почерняха с траурни лентички: "Хора, българи приятели! Обръщаме се към всички с зов за помощ да преберем един българин в Родината си."
Иван е на 24 години и преди 3 дена се удави в едно езеро в Мюнхен в петък и днес беше открит.
Немското издание "Зюддойче цайтунг" информира, че 24-годишният мъж е бил с братовчед си на Карлсфелдерзее. Двамата са плували в езерото, но само братовчедът на удавения е успял да излезе на брега. Именно той е сигнализирал полицията, че роднината му е изчезнал и органите на реда са започнали акция по издирването му. Говорителят на полицията в Бавария Оливър Велтер коментира, че много хора подценяват опасността при плуване в езерото. "При непрофесионални плувци съществува много голяма опасност и плуването там може да се окаже животозастрашаващо", допълва Велтер.
Все още не е ясна причината за удавянето на 24-годишния мъж, от криминална полиция продължават разследването по случая.