Търсената от Холандия Красимира потвърди, че иска доброволна екстрадиция (Видео)

21-годишната Красимира Костова от Бургас потвърди днес пред окръжния съд, че иска да бъде върната доброволно в Холандия, където се разследва за убийството на 65-годишен мъж.
Делото за екстрадицията на младата българка започна миналата седмица и още тогава тя каза, че е съгласна да бъде предадена на холандските власти. По закон обаче се полага 3-дневен срок за размисъл, поради което делото бе насрочено за 26 юни.
В максимално кратък срок българката ще бъде предадена на властите в Холандия, уточниха от съда.
Тежкото криминално престъпление, за което Красимира Костова се издирваше с европейска заповед за арест, е извършено на 20 март т.г. в дома на жертвата.
В него са участвали трима мъже, също българи. Те завързали 65-годишния мъж на стол със свински опашки и тиксо. По една от лентите е открит пръстов отпечатък на Красимира и дълъг черен косъм.
"Бах там, видях всичко, но не съм участвала в убийството. Исках за се обадя на властите, но лях заплашена", заяви Красимира.