Спецакция в Бургас, полицаи ровят за дрога апартаменти на биячите в бар "Бикини"

Спецполицейска акция се провежда от сутринта в Бургас, операцията е свързана с погрома на созополския фолкбар "Бикини", научи 24 часа.
Правят се претърсвания в домовете на част от петимата задъжани за мелето, полицаи вече са влезли в жилищта на Димитър Харалампиев-Рочата и бившия "лейтенатнт" на Митьо Очите Георги Джендов.
От Областната дирекция на МВР обясниха, че официлана информация за провежданите тази сутрин мероприятия ще има по-късно днес.
В момента петимата задържани за боя в бар "Бикини" Димитър Рочата, Георги Джендов, Георги Недялков, Пламен Русев и Красимир Апостолов са с постоянна мярка "задържане под стража", наложена им от районния съд.
В понеделник обаче те ще обжалват пред окръжните магистрати. Петимата не се признават за виновни, твърдят, че не са имали оръжие и не са се сговорили предварително за деянието, в което са обвинени.
Според прокуртурата обаче петимата, заедно с още десетина души, са нахлули в заведението като са размахвали пистолет, мачетета и електрошок и брутано са започнали да блъскат хора и да събрят вещи на земята.
Сред пострадалите бе управителят на бара Христо Бардуков, бивш репортер от "Господари на ефира".