Реклама
https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/6485024 www.bgdnes.bg

Първи сняг падна в Трън, "Петрохан" затворен за тирове заради снежната покривка (Видео)

Първият сняг падна в Трън. На прохода "Петрохан" също се е образувала снежна покривка от около 2 см, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Oграничено e движението на МПС над 12 т през прохода „Петрохан”. Обходният маршрут е през
Искърското дефиле. Организацията на движението е въведена поради снеговалеж в прохода. Сняг падна и по високите места на Витоша, предава Нова телевизия.

Както сочеха прогнозите на синоптиците, рязкото застудяване доведе и до валежи от сняг.

В 18 области от страната е обявен вторият по степен на опасност оранжев код за обилни дъждове. На тези места се очакват валежи до 60 л/кв.м. В останалите части на България кодът е жълт и очакваните количества са до 35 л/кв.м.

Реклама

Температурите ще се понижат и в следобедните часове ще са от 8-10 градуса на места в Западна България и 16-18 градуса - в югоизточните райони.

Със застудяването, привечер и през нощта срещу неделя, в районите с надморска височина 600-700 метра, дъждът ще преминава в сняг. 

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама