Елтън Джон и Джоан Байез с прощални си турнета

Освен Елтън Джон, Джоан Байез и Анита Бейкър, в 53-ия джаз фестивал в Монтрьо от 28 юни до 13 юли ще участват и други легендарни изпълнители, като Стинг, "Зи Зи топ", Куинси Джоунс и Лорин Хил, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Ще гостуват истински легенди, изпълнители, белязали историята на музиката", заяви директорът на фестивала Матийо Жатон.
Трима изпълнители ще изнесат концерти в Монтрьо в рамките на прощалните си турнета - британската звезда Елтън Джон на 29 юни, иконата на фолк музиката Джоан Байез на 3 юли и ар ен би певицата Анита Бейкър на 10 юли.
С интерес се очаква и концертът на бившата певица на групата "Фюджийс" Лорин Хил. Шоута ще изнесат също отличеният с 22 награди "Грами" пианист Чък Кърия с неговия "Спениш харт бенд" и нюйоркчанинът Боби Макферин, който за 12-и път ще гостува на феста в Монтрьо. С изпълненията си Джанел Моне ще почете Принс, който поддържаше тесни контакти с организаторите на фестивала. През 2010 г. той присъства на първото й шоу в Монтрьо.
Британецът Джо Джаксън, който чества 40-годишната си кариера, ще зарадва феновете с изпълнения на песни от 5 от най-популярните си албуми, сред които "Night and Day".
Сред изпълнителите на фестивала освен това ще са американската банда "Бон Айвър" и британският певец Раг ен Боун Ман, който привлече вниманието през 50-ото издание на фестивала през 2016 г.