Футболист повали два глигана

Майстор е на дивите прасета
Антон Карачанаков показа точен мерник в паузата на първенството
Не един, а цели два глигана накуп гръмна футболистът Антон Карачанаков.
Екснационалът и бивш състезател от ЦСКА използва паузата в първенството, за да се отдаде на хобито си - лов. Карачанаков е всепризнат майстор на дивите прасета, а с последния си удар затвърди реномето си на един от най-добрите авджии сред футболистите. Въпреки че другарите му от ловната дружинка в благоевградското село Ново Делчево са много по-възрастни от него, футболистът ги слага в малкия си джоб с отстрели.
Преди броени дни Антон нарамва пушката и застава на пусия и успява да гръмне двете диви прасета, които геройски падат под точния му мерник. Карачанаков увековечава момента със снимка, която публикува в социалните мрежи. И похвалите заваляват една след друга към играча, който в момента се подвизава в софийския "Царско село". Не липсват и такива, които се възмущават, че ловът е варварство и не бива да се хвали, че е убил животни. Но Антон с усмивка приема коментарите, сред които и личат имената на негови бивши съотборници.
Веднага след отстрела месо от двете животни е изпратено за изследвания за болести, както задължава законът.
Роденият в село Ново Делчево талант от малък е закърмен със страстта си към пушката и въдицата. Той е специалист по риболова на река Струма, която се намира недалеч от родната му къща в Благоевградско. Антон мами на въдицата си черни мрени и скобари. През лятото играчът ходи да трепе пъдпъдъци, а зимата не пропуска да се пробва за глигани с ловната дружинка на селото си. Дори когато играеше в чужбина, той не пропускаше да се върне в родното си място и да хване пушката. Подготовката на родните футболни отбори вече започва, така че на Антон вероятно вече няма да му остане много време за подвизи с другарите му авджии.
На фона на успехите на футболиста стана ясно, че до 31 януари се удължава срокът за групово ловуване на дива свиня в цялата страна. Мярката се предприема със заповед на министъра на земеделието, храните и горите Десислава Танева. Целта е максимално редуциране на популацията на дива свиня във всички ловностопански райони на страната като мярка за ограничаване разпространението на заболяването африканска чума по свинете. Със заповедта отпада забраната за лов в територии, в които е установен случай на африканска чума по свинете, съобщиха от Министерството на земеделието, храните и горите.
"Ловните дружинки следва да спазват стриктно мерките за биосигурност. За провеждане на лов ловците предварително подготвят ями за загробване на остатъците от отстреляните диви свине. Задължително трябва да се осигурят и препарати за дезинфекция и пръскачки, с които ловците да обработят използваните инструменти, облеклото, обувките, оръжията и принадлежностите към тях, както и автомобилите", обясниха още от ведомството.