Тибо Вион с две тупалки за ЦСКА-София при 3:0 над "Ботев" (Вр)

Тибо Вион се отчете с два страхотни гола от далечно разстнояние за ЦСКА-София при победата с 3:0 над "Ботев" (Вр). "Червените" откриха успешно пролетния дял на Първа лига.

"Армейците" поведоха в 20-ата минута с изключително красив гол на Тибо Вион от дистанция. В 36-ата минута Тобиас Хайнц наказа груба грешка на вратаря Федерико Бариос и покачи на 2:0. В добавеното време на първата част гол на Фернандо Каранга, който направи повторен дебют с червената фланелка, не бе признат заради засада. Вион изтреля нов мощен шут в 61-вата минута и отбеляза второ страхотно попадение. След гола му част от съотборниците му се хванаха за главите, гледайки невярващо.

С успеха ЦСКА-Сфия се изравни на върха на класирането с "Черно море". Двата отбора имат по 45 точки. Утре "моряците" гостуват на "Лудогорец" в дербито на кръга. При победа на "орлите" трите отбора ще са с равен брой точки след първия пролетен кръг от първенството.