Ултраси готвели война на "Васил Левски"

Дете пострада от ракета в сектор "А" при победата на ЦСКА-София над "Левски" с 2:0

Футболна война по трибуните на стадион "Васил Левски" е била внимателно планирана и подготвена на стадион "Васил Левски" за мача "Левски" - ЦСКА-София.

Дете е пострадало от ракета, изстреляна към сектор "А", и е откарано в болница с обгорена ръка, научи "България Днес". Има и поне още четирима пострадали. До редакционното приключване на броя нямаше по-подробна информация за инцидентите.

Силите на реда започват да работят по сигнали за атаки с пиротехника в деня на мача.

Преди срещата полицаи правят оглед на спортната арена и откриват ракети с по 380 изстрела и множество бомбички. Намерени са и взривни устройства с дистанционно. Претърсването на съоръжението започва още в 6,30 ч. сутринта вчера. Установено е, че някои от охранителните камери на "Васил Левски" са изключени и не може да се види как са внесени въпросните пиротехнически изделия.

От полицията дадоха импровизиран брифинг на пистата на Националния стадион.

"От това, което виждаме, спокойно може да гледаме заря едно полувреме, призна Иван Георгиев, началник на сектор "Масови мероприятия" към СДВР.

На трибуните предимството беше за "Левски", като "сините" запалянковци бяха около 20 000, а "червените" - 13 000.

Но на терена ЦСКА-София успя да поведе с 2:0 след голове на Хайнц и Каранга през второто полувреме и тези попадения оформиха и крайния резултат от дербито.

ЦСКА-София удари "Левски" с 2:0, вратарска грешка повали "сините"

Ники Костов: "Лудогорец" създаде комплекси и на "Левски", и на ЦСКА