Оперират по спешност палеца на Киро Десподов
Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов се подлага на спешна операция заради хроничен проблем на костта на палеца, гръмнаха медиите в Гърция. Той пропуска не само предстоящото дерби на своя клуб ПАОК срещу АЕК (Атина), но и всички срещи до края на сезона.
Крилото страда от упорит дискомфорт в палеца на левия си крак, като опитите да разреши проблема чрез медкаменти и терапия се оказват безуспешни. Десподов отпада и за приятелските срещи на "лъвовете" през юни срещу Молдова и Косово.
"В битката да се пребори отново за титлата, ПАОК претърпя сериозна загуба. Лошото за тима е, че Десподов излиза от строя точно в момент, в който атакуващата линия на тима е натоварена, умората е много. Андрия Живкович също не тренира пълноценно и работи по индивидуална програма", пишат местните медии. През последната година 29-годишният нападател имаше и други контузии - в глезена и в гърба. Десподов завършва сезона с 30 участия, 5 гола и 4 асистенции във всички турнири.