Реклама
https://www.bgdnes.bg/futbol/article/22964455 www.bgdnes.bg

Легендата на "Ливърпул" Сър Кени Далглиш има рак

Легендата на "Ливърпул" сър Кени Далглиш разкри, че е диагностициран с рак и в момента се подлага на лечение. Новината беше съобщена лично от бившия футболист и треньор чрез публикация в социалните мрежи.

В посланието си 74-годишният шотландец уверява, че терапията протича успешно и благодари на медицинските екипи за грижите, които получава.

Реклама

„В момента се лекувам от рак. За разлика от използването на мобилен телефон, лечението върви добре", написа с присъщото си чувство за хумор Далглиш.

Той обясни, че не е възнамерявал здравословното му състояние да става обществено достояние, но неволна публикация в социалните мрежи е довела до разкриването на информацията.

Футболната икона отправи молба към медиите и феновете да уважат личното пространство на него и семейството му по време на лечението.

Сър Кени Далглиш е сред най-големите фигури в историята на "Ливърпул". Като играч и мениджър той печели множество трофеи и остава една от най-обичаните личности в клуба.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама