Слави пусна писмо до вътрешния министър за "Случая Петрохан", Ралица Асенова призова за бдение
Тази вечер Слави Трифонов отново излезе с отворено писмо до вътрешния министър Иван Демерджиев, в което иска разкрития по Случая "Петрохан". Във фейсбук той публикува:
ДО
ИВАН ДЕМЕРДЖИЕВ
МИНИСТЪР НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
КОПИЕ ДО
РУМЕН РАДЕВ
МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДЕМЕРДЖИЕВ,
Преди повече от седмица Ви написах писмо, в което най-любезно Ви припомних, че случаят „Петрохан" продължава да вълнува общественото мнение и че сега разкритията по този случай вече са Ваша отговорност. Единственото, което чух от Вас преди два дни, е как Вие в едно телевизионно предаване все още не сте запознат с действията, които са извършени до момента. Цитирам Ви.
Освен това казвате и други алабализми, които само доказват явното Ви нежелание да покажете истината по случая „Петрохан", защото аз друго логично обяснение не мога да намеря. Само искам да Ви припомня, че хората преди Вас, кабинетът „Гюров", действаха по подобен начин и не разкриха нищо. Вие действате като тях. Все едно сте министър на Гюров или сте от ППДБ. Всъщност, демонстрираното от Вас нежелание да политизирате този случай се превръща точно в обратното. В същото телевизионно предаване казвате, че ще се срещнете с майките на Калушев и Златков и ще им дадете информация по случая. Е, господин министър, цялото общество има нужда от тази информация.
Господин Демерджиев, много е просто. Екипите на МВР, разследващи случая, са събрали необходимата информация. Покажете я на хората. Не виждам никаква причина да увъртате и да криете, освен ако не сте пряко замесен във факти, които не искате да станат обществено достояние.
Господин министър, не ми отговорихте на първото писмо. Предполагам, че няма да отговорите и на това, но аз няма да спра, защото съм в абсолютното си право като гражданин на България, а като такъв, заедно с още седем милиона души, съм Ваш работодател и затова трябва да получа информацията, която искам, защото Вие не сте наш началник, а сте наш служител. Така казва Конституцията.
Слави Трифонов
П.С.
Господин министър-председател, ако Вашият подчинен, министърът на вътрешните работи, не си изпълнява задълженията, Ваша отговорност е да го принудите да бъде стриктен и изпълнителен.
Минути след отвореното писмо на Трифонов, майката на загиналия Ники Златков Ралица Асенова, призова всички желаещи да се съберат в петък в столицата на мирно бдение, на което граждани ще поискат отново да бъде разкрито всичко около случая "Петрохан". В профила си тя пише:
Мирно Бдение този петък в 19:00ч пред Съдебната палата!
Инициатива организирана от будни граждани, които искат да подпомогнат намирането на истината за Петрохан и Околчица и да подкрепят нас близките на убитите.
Поради многото запитвания на хора живеещи извън София и в чужбина дали събитието ще се предава на живо искам да ви уведомя, че ще пусна facebook live в петък от моя профил. (дано да се справя) Както разбира се каня и всички медии да дойдат да го отразят ако искат.
Иво, Ники, Сашо, Ивей, Пламен, Дечо, Дурин и Один заслужават справедливост.
Благодаря от сърце на организаторите и на всички, които ще дойдат!
„Моята човечност е свързана с твоята, защото можем да бъдем истински хора само заедно."
Desmond Tutu