Реклама
https://www.bgdnes.bg/novini/article/23028566 www.bgdnes.bg

Дара и Азис превзеха дискотеките в Европа

Дара и Азис са едни от най-слушаните изпълнители в дискотеките в Европа, показа проверка на "България Днес".

След спечелването на "Евровизия" изпълнителката на "Бангаранга" се превръща в любимка на диджеите в нощните клубове. Парчето победител обикновено се пуска в миксиран вариант, за да звучи по-бързо и да могат купонджиите да танцуват на него. "Бангаранга" е превзела нощните клубове в чешката столица Прага, като могат да се видят дори хора, които я пеят по улиците. Забавляващи се признават, че досега не са чували Дара на живо, но песента много им харесва и обичат да танцуват на нея заради заразителния ритъм и повтаряне на "Бангаранга".

Реклама

Малко по-различна е ситуацията с Азис, който вече в продължение на години е фактор в нощния живот на европейските държави. Кралят на попфолка се върти от диджеите най-вече с хитовете си "Хабиби" и "Сен Тропе", като гостите на нощните клубове знаят текстовете наизуст, без да е ясно дали разбират какво точно пеят. Азис в началото беше много популярен в Гърция и Сърбия, но неговата музика вече масово може да бъде чута и в западната част на Стария континент - Великобритания, Испания и Германия. И не се слуша само от български емигранти, а се харесва и от местното население.

Двете най-популярни видеа в Ютуб с изпълнението на Дара на "Бангаранга" имат над 25 милиона гледания. "Сен Тропе" на Азис е с впечатляващите 199 милиона в най-популярния сайт за видеосподеляне, докато клипът на "Хабиби" е с цели 124 милиона гледания, така че Дара има да го догонва по интернет успехи.

Четете още

София създаде работна група за организиране на "Евровизия" 2027

София създаде работна група за организиране на "Евровизия" 2027

Валя Балканска: Плаках от радост за Дара на "Евровизия"!

Валя Балканска: Плаках от радост за Дара на "Евровизия"!

Дара: Баща ми има два развода, заради това не вярвах в любовта

Дара: Баща ми има два развода, заради това не вярвах в любовта

Дара разкри пред Би Би Си: Терапевт ми помогна да се справя с диагнозата си на "Евровизия"

Дара разкри пред Би Би Си: Терапевт ми помогна да се справя с диагнозата си на "Евровизия"

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама