Реклама
https://www.bgdnes.bg/shou/article/18060007 www.bgdnes.bg

Кори Тейлър запали сърцата на 5 хиляди фенове след бурята в София (Фотогалерия)

Над 5 хиляди души не се уплашиха от гръмотевичната буря в София и станаха свидетели (мокри, но щастливи) на първото от поредицата събития Sofia Solid на столичния колодрум в Борисовата градина. Всички чакаха четвъртото гостуване на Кори Тейлър у нас, но първо като солов изпълнител.

Новото любимо място за концерти у нас беше подготвено старателно от организаторите - специални настилки, обособени места за храна и мърч, достатъчно пространство, бърз достъп до терена и всичко необходимо за фенове, много от които чужденци.

Реклама


Първи на голямата сцена се качи турската банда Black Tooth, които са верни последователи на легендарните Pantera. Те загряха феновете с енергичен сет, а след тях свириха датчаните от Siasame.

За съжаление изпълнението им беше прекъснато за кратко от бурята. Хилядите ги посрещнаха отново с аподисменти.
Голямата звезда на вечерта Кори Тейлър излезе на сцената малко след обявения час. Дъждът беше спрял, хората на колодрума - приятно охладени, включително от бирата. Беше нужна малко жега.

И тя дойде с появата на бандата на Кори, която той води вече повече от 3 години по света. Въпреки че е огромна звезда, Тейлър винаги е бил земен и открит с феновете. Между песните дори похвнали родните фенове, че не са се виждали от 2 г., но са същите луди глави. (През 2022 г. гостува със Slipknot на Hills Of Rock в Пловдив).

Всички пяха хитовете на фронтмена от соловите му албуми, но и тези на Stone Sour, и разбира се, на Slipknot, включително Before I Forget, с която спечелиха "Грами" преди 19 г.
Специално за шоуто в България Теълър обяви, че ще изпълни парчето, посветено на жената до него,

и която е спасила живота му преди 7 години. Проблемите с дрогата на Тейлър отдавна са в миналото, и никой не може да му даде 50-те години.
Между парчетата той говори дълго с публиката. Разказа как иска да внася позитивна енергия във все по-лошия свят. Намери и време за шега като изпълни на акустичната китара песента от детското анимационно филмче "Спондж Боб". И задължително развя българското знаме от сцената.

Както Тейлър посочи, той прави това повече от 25 г. И със сигурност ще дойде пак, независимо дали като солов изпълнител, със Stone Sour или с огромните Slipknot.

А феновете вече се готвят за още световни гиганти, които ще свирят на колодрума в центъра на София - Megadeth, The Smile, Bruce Dickinson и Five Finger Death Punch

Снимки: Юлиян Савчев

Реклама
Реклама
Реклама