Реклама
https://betatest.bgdnes.bg/shou/article/20531306 www.bgdnes.bg

Тв водещият Петър Вучков: Въведете еврото в България!

Няма нужда от референдум, още през 2007-а трябваше да минем към новата валута, каза легендата на родния ефир

"Аз съм "за" приемане на еврото. Още с влизането ни в Европейския съюз през 2007 г. трябваше да преминем към него." В това бе категоричен пред "България Днес" легендарният телевизионен водещ Петър Вучков.

Реклама

Една от най-горещите теми в държавата в момента е предстоящата смяна на валутата, която се очаква да влезе в сила от 1 януари 2026 г. Обществото се раздели на две - едните, водени от проруски ориентираните политици, излязоха на протести за запазване на българския лев, а другите апелират за незабавно приемане на новата парична единица от 2026 година. На всички нива текат дебати, а президентът Румен Радев изненадващо поиска референдум. Преди година той твърдеше, че референдум по този въпрос е противоконституционен.

"Против съм тези действия на държавния глава. Да се въвежда еврото и готово", заяви още звездата от "Минута е много".

Водещият често изразява своята позиция по обществено важни въпроси. Така преди време Вучков, който е набожен, коментира, че въпреки любовта си към религията, не е добре тя да се въвежда като задължителен предмет в училище.

"За съжаление, със съпругата ми вече не ходим толкова често на църква. На Гергьовден празнувахме и спазихме обичаите, както повелява традицията", сподели любимецът на малки и големи.
86-годишната легенда е в добро здраве и се радва на щастливи мигове със съпругата си Вихра, с която продължават да се подкрепят. Звездата вече не таи надежда, че шоуто "Минута е много", което води цели 33 години, ще се завърне в ефир.

"Бих се радвал, ако го излъчват, но вече няма да мога да участвам, защото съм възрастен. Колегата, който работеше с мен, можеше да го продължи. Аз гледам много телевизия и следя предаванията. Любимото ми е "Последният печели" - интересно ми е и си го пускам непрекъснато", завърши едно от най-обичаните лица на родния ефир.

Четете още

Тв легендата Петър Вучков: На 86 г. само здраве ми трябва

Тв легендата Петър Вучков: На 86 г. само здраве ми трябва

Петър Вучков: Направете Голяма Богородица официален празник

Петър Вучков: Направете Голяма Богородица официален празник

Петър Вучков всяка неделя на църква

Петър Вучков всяка неделя на църква

Легендата Петър Вучков гледа болната си жена

Легендата Петър Вучков гледа болната си жена

Реклама
Реклама
Реклама