Реклама
https://www.bgdnes.bg/shou/article/20625660 www.bgdnes.bg

Стефан Димитров: Господ ми даде талант, аз се мъчих да го унищожа

"Господ ми е дал талант, който аз по моя начин на живот се мъчих да унищожа, но не се получи", с тази искрена и самоиронична реплика големият композитор Стефан Димитров описва своя път - понякога бурен, но винаги честен.

Димитров, който в началото на 2000-те дори оглавява Нова телевизия, не спестява мнението си за съвременните медии.

Реклама

"Всичко стана много гадно комерсиално. Не мога да кажа, че не се интересувам от телевизиите, но гледайки сутрешни блокове и новини, си викам: 'Боже, тези хора накъде отиват?'", признава Димитров в предаването "На фокус с Лора Крумова".

Той признава, че усеща страх в медиите - автоцензура, която не позволява да се стига до дъното на важни теми:

"Имам много забележки - усеща се, че някой се страхува да каже истината. Не разбирам защо."

По думите му, народът и държавата са разделени, липсва обединение:

"Винаги ще има противници и хейтъри. Това идва от лошата комуникация и неубедителните ходове на държавата."

Въпреки всичко, композиторът не изпитва горчивина:

"Не съм недоволен от живота си. Живял съм, както съм можел. Няма хора, които да ме мразят на местата, където съм бил."

И допълва:

"Може да не изглеждам сериозен по някои въпроси, но към музиката винаги съм бил сериозен. Това е смисълът на живота ми."

Четете още

Чудо! Баща и дъщеря Вергови се събраха на сцената на наградите на "Бг радио"

Чудо! Баща и дъщеря Вергови се събраха на сцената на наградите на "Бг радио"

Владо Пенев излиза на сцена с Богдана Карадочева

Владо Пенев излиза на сцена с Богдана Карадочева

(ПАПАРАШКИ СНИМКИ) Стефан Димитров броди с пазарска торбичка

(ПАПАРАШКИ СНИМКИ) Стефан Димитров броди с пазарска торбичка

Въпрос за велик български актьор разплака участник в "Стани богат"

Въпрос за велик български актьор разплака участник в "Стани богат"

Реклама
Реклама
Реклама