Финалистът в "Гласът на България" Борис Христов: Семейството и музиката са любимите ми неща
                                                                                                    
                                                                                          
                                             
                                                                                               Все още търся себе си, създавайки собствени песни, и смятам, че съм на прав път
КОЙ Е ТОЙ
Борис Христов бе един от най-емблематичните и впечатляващи участници в "Гласът на България". Той стигна до финала на музикалния формат по Би Ти Ви през 2021 г. Наскоро Борис представи новата си песен "Всички любими неща", а пред "България Днес" разкрива кои са те и какво стои зад създаването на хубава съвременна музика.
Борислав РАДОСЛАВОВ
- Какво стои зад заглавието на новата ви песен "Всички любими неща"?
- Идеята за това заглавие и текста са продиктувани от мои лични размисли и равносметки, наблюдавайки съвременната тенденция в обществото за привързване към материалното, забравяйки много често за любимите хора. Заради забързаното всекидневие и модерния начин на живот пропускаме да споделим чувствата си или забравяме да го направим, защото не отдаваме значение на това, колко е важно то за отсрещната страна. За съжаление твърде късно осъзнаваме грешката си.
- Разкажете за процеса на създаването й - откъде започна всичко?
- Текстът на песента е написан много отдавна, като текст на балада, която се надявах някой ден да види бял свят. Един ден, след като създадох бийта на песента, реших да използвам въпросния текст и се оказа, че след малко преработки работи доста добре. Речитативът се появи малко по-късно, също като експеримент - нещо, което досега не съм правил в своите авторски песни.
- Имаше ли конкретен момент или преживяване, което ви вдъхнови да напишете тази песен и какво означава за вас лично тя?
- Песента не е лична, но мисля, че всеки може да припознае себе си в нея. Именно това ме накара да я покажа на публиката. Хората я харесват вече почти година, откакто я изпълнявам на живо на своитe участия, и я запяват почти веднага.
- Имате ли си любима част от песента - текст, мелодия, инструментал?
- Мисля, че любимата ми част е речитативът. Той провокира много хора да ми задават въпроса: "Опитвал ли си да пееш или да правиш хип-хоп музика?". Mисля, че музиката и идеите ми са далеч от този жанр, поне засега.
- Има ли нещо, което ви изненада в начина, по който хората възприемат песента? На коя ваша песен публиката реагира най-силно?
- Радвам се много, когато хората пеят песните ми. Случва се все по-често, а много хора са изненадани, че са ги чували по радиото, но не са знаели, че аз съм техен автор. Наскоро един човек от публиката ми каза, че моя песен е мелодията, с която звъни телефонът му.
- Ако новата ви песен беше място, къде би било то? Град, пустиня, стая, влак?
- Новата ми песен ще бъде сцена. Когато не съм със семейството си, сцената е мястото, където се чувствам най-щастлив. И това не се е променило вече повече от 20 години.
- Какво открихте за себе си, докато създавахте тази песен?
- Открих, че след няколко години работа на българска сцена вече имам страхотен екип от професионалисти, с който мога да работя и да създавам музика.
- Ако тази песен беше първата, която някой чува от вас, какво бихте искали да разбере той за вас като артист?
- И тази песен, както и всички предишни са написани и изпети откровено и са моето виждане за света и нещата от живота, които ме вълнуват. Това съм аз. Такава е музиката, която създавам, и не бих направил остър завой от гледна точка на жанр само за да бъда по-харесван или комерсиален.
Това е моята музика и се радвам, че хората я харесват такава. Това е комплимент, който често получавам. Много често чувам, че предавам емоция на хората и това, че съм истински на сцената. Това ме радва.
- Музиката ли ви избира, или вие избирате музиката всеки ден?
- И двете. Несъмнено все още търся себе си, създавайки собствена музика, но дори да звучи нескромно, смятам, че съм на прав път.
- Кои са любимите неща на Борис Христов?
- Семейството! Без никакво съмнение. След това е музиката и чувството, което изпитвам, докато съм на сцена.