Реклама
https://www.bgdnes.bg/shou/article/22908114 www.bgdnes.bg

Виктор Калев с емоционален разказ за завръщането в Златоград

Виктор Калев отправи празничен поздрав от студиото на "Събуди се" към зрителите и сподели, че за него 24 май винаги носи особена приповдигнатост и благодарност към хората, които са го изградили като личност.

Актьорът се върна към родния си Златоград и детските спомени от празника. Той описа 24 май като ден с „различен въздух" – изпълнен с аромат на пролет, начало и надежда. По думите му дори задължителните училищни манифестации са били носили усещане за общност и радост.

Реклама

Той си спомни и следпразничните изяви в читалището, където децата са се включвали в художествена самодейност и са чакали с нетърпение да покажат наученото пред близките си.

Актьорът разказа и за емоционалното си завръщане в читалището на родния град със спектакъла „Грамофонът". Срещата с познати лица – учители, съученици и съседи – се превърнала в силно емоционално преживяване, изпълнено с прегръдки, спомени и дори сълзи.

Калев призна, че именно родната публика го поставя пред най-голямото изпитание – да бъде по-добър от предишния път и да предаде историите така, че зрителите да се разпознаят в тях.

Говорейки за дългогодишния си моноспектакъл, Калев подчерта, че въпреки опита вълнението не изчезва. Дори след стотици представления той продължава да излиза на сцената така, сякаш е за първи път.

„Ако това вълнение изчезне, вероятно ще спра да играя", сподели той, като добави, че за него най-важното е публиката да си тръгва заредена със смях, емоция и размисъл.

Актьорът загатна и за нов творчески проект с работно заглавие „Касетофонът". По думите му това е естествено продължение на дългогодишната работа по сценичните му спектакли.

Калев завърши с послание за човечност и споделени мечти – да бъдем по-добри, по-смирени и по-отворени към успехите на другите, защото именно в това се крие истинската сила на обществото.

Четете още

Виктор Калев едва не стряска Ники Станоев на улицата

Виктор Калев едва не стряска Ники Станоев на улицата

Виктор Калев не може да се гледа на екран

Виктор Калев не може да се гледа на екран

Виктор Калев трогнат от Черната Златка

Виктор Калев трогнат от Черната Златка

Виктор Калев: Винаги съм мечтал да пея с Лили Иванова

Виктор Калев: Винаги съм мечтал да пея с Лили Иванова

Реклама
Реклама
Реклама