Бивш пандизчия в "Съдебен спор": Убих приятел, ама може и да се е самоубил
Убиецът Митьо, който е потомствен килър - майка му и баба му убивали деца в миналото, всява страх и ужас у съседката си Пенка.
Жоро Игнатов от "Съдебен спор" се престраши и се изправи очи в очи с Митьо, който преди 20 години е заклал приятел.
Поводът Игнатов да е в село Коиловци е битова разправия - незаконни дървета побутват оградата, която разделя имота на Митьо и този на Пенка, и тухлите падат в имота на възрастната жена. Пенка се ядосва и оставя тухлите в двора на Митьо. Тогава става страшно - убиецът и жена му Красимира ги грабват и започват да целят Пенка - хвърлят ги по нея в двора й.
Митьо отрича всичко и е категоричен, че Пенка не е добре с психиката.
Жоро Игнатов обаче не се предаде толкова лесно, не повярва тука така на твърденията и започна да разпитва Митьо защо плаши Пенка. Редакторът на "Съдебен спор" подхвана и въпросът за убийството, за което е лежал в пандиза Митьо. Пенсионерът обаче не беше много благосклонен да разказва за случката от преди две десетилетия.
"Приятел убих, ама то беше преди 20 години, даже не го знам много. Може и да се е самоубил", започва своя разказ Митьо, който споделя, че може и да го е убил, ама може и да се е бил самоубил.
"Лежах само две години. Според теб как ще лежа толкова малко, ако съм убиец? Как вярваш на тези измишльотини, изглеждаш умно и интелигентно момче? Не мога да те разбера", обръща се Митьо към Жоро Игнатов, който видимо не е особено щастлив от посещението на екипа на "Съдебен спор" в имота му.
Пенка пък твърди, че майката и бабата на Митьо са лежали в затвора, защото убивали деца. Това не е официално потвърдено, но хора в селото, които са ги познавали, са категорични, че това е така, а Митьо е наследствен убиец.
Пенка я е страх да не би някой ден да не бъде заклана от пенсионера, който според нея не се е поправил зад решетките.
Животът на Пенка е изключително тежък. Когато е много млада се влюбва, след няколко месеца ражда първия си син. Пет години по-късно, когато Пенка е бременна с втория си син, мъжът й стъпва на скъсана електрическа жица, докато отива на работа. Той е покосен рано сутринта на пътя. Пенка ражда 17 дни по-късно, и сама отглежда двете си деца. Години по-късно се влюбва в дърводелец, от когото има и трето дете - отново син.
"Това беше най-добрият човек на света, но една бутилка алкохол се изправи между нас. 15 години търпях пиянството му и накрая се разведохме. След известно време се обеси", разкрива тежката си съдба Пенка.