Славка Калчева: На мъжете им е по-лесно в живота
Фолклорната певица Славка Калчева гостува в предаването „На кафе", където си спомни за началото на кариерата си и коментира промените в отношението към брака през годините.
Изпълнителката на емблематичната „Бяла роза" разкри, че първите ѝ професионални изяви са били именно на сватбени тържества.
„Кариерата ми започна в сватбите. Навремето българските сватби бяха по три дни", сподели певицата.
По думите ѝ днес традициите са се променили и все повече млади хора избират съвместния живот без официален брак.
„Младите предпочитат да живеят без брак", отбеляза Калчева.
Въпреки това тя е категорична, че все още има двойки, които държат на традицията и организират пищни празненства.
„Пея и днес на сватби и мога да кажа, че има хора, които се женят с мерак и правят големи сватби", разказа изпълнителката.
Славка Калчева призна още, че никога не е предполагала какъв феномен ще се превърне най-известната ѝ песен.
„Никога не съм залагала, че „Бяла роза" ще стане най-големият ми хит", каза тя.
Певицата коментира и ролите на мъжете и жените в семейството, като сподели личното си виждане по темата.
„На мъжете според мен им е по-лесно в живота. Те трябва да се грижат за семейството и доходите, а жените са всичко останало", заяви с усмивка Славка Калчева.